Prví sekčovčania – šťastné Husákove deti

Krajské múzeum v Prešove, v spolupráci s NC EPERIA SHOPPING MALL pripravilo v priestoroch nákupného centra výstavu, ktorá pripomína viac ako štyridsať rokov od začiatku výstavby tohto najväčšieho prešovského sídliska a je vytvorená z archívnych materiálov z depozitára múzea.

Pri tejto príležitostisme oslovili významného prešovského fotografa Dionýza Dugasa, ktorý poskytol doteraz nepublikovanú fotografiu, z danej doby, zo sídliska Sekčov.
Fotografia pod názvom "Prví obyvatelia sídliska Sekčov" mimoriadne umelecky a empaticky dokumentuje atmosféru života na najväčšom prešovskom sídlisku a bola vytvorená približne v roku 1988.

Čaro okamihu, umelecká hodnota, ale aj dokumentárna a situačná výnimočnosť fotografie nás priviedla k prosbe, aby sa ľudia, ktorí sa na fotke spoznali, prihlásili v múzeu alebo v nákupnom centre. Boli by sme radi, ak by sa nám podarilo vytvoriť spomienkovú fotografiu po viac ako 30-tich rokoch.

Tým, ktorí sú na fotke, ponúkame, okrem malej pozornosti od NC EPERIA a Krajského múzea, aj zarámovanú koláž pôvodnej a novej fotografie.

Privítame aj nové kompozície v duchu tejto fotografie s dnešnými deťmi, z rôznych kútov Sekčova.

Zároveň, ak vlastníte staré fotografie Sekčova, alebo iné materiály o Sekčove a boli by ste ochotní ich vystaviť, obráťte sa na nás – možno sa nám podarí vytvoriť pokračovanie výstavy o Sekčove, zo súkromných zbierok – fotografie spracujeme a zverejníme aj s uvedením od koho pochádzajú.

Kontakt: muzeum@tripolitana.sk

X