Prázdniny v praveku – júl 2019

Je už milou tradíciou, že sa brány Archeoparku otvárajú počas prázdnin pre rodiny, ktoré si chcú vyskúšať rôzne remeslá či súťaže. Inak tomu nie je ani tento rok. Každý štvrtok realizujeme obľúbené Prázdniny v praveku.

Počas štyroch týždňov v júli sa u nás vystriedala takmer tisícka návštevníkov. Na každé stretnutie sme pre nich pripravili inú tému.

Vo štvrtok 4.7.2019 sme prezentovali tému písmo. Pre deti bolo pripravené písanie hlaholikou a tí bystrejší dostali za úlohu rozlúštiť odkaz v tajnom písme.

Druhé stretnutie 11.7. bolo venované zbraniam. Skúšanie bronzového brnenia a maľovanie vlastných erbov malo opäť veľký úspech.

Rekordnú návštevnosť prinieslo stretnutie 18.7., kedy sme sa venovali výzdobe keramiky. Okrem maľovania na tanieriky si naši návštevníci mohli skladať puzzle s motívom najznámejších antických váz.

Posledné júlové stretnutie 25.7. bolo venované bohom a bohyniam. Naši návštevníci sa zábavnou formou dozvedeli o božstvách našich predkov a mohli sa sami vžiť do úlohy božstva. Všetky štyri prázdniny v praveku sa stretli s pozitívnymi ohlasmi, čo nás veľmi teší. Už teraz sa tešíme na ďalšie štyri stretnutia, ktoré máme pripravené na august.

X