Prázdniny v praveku – august 2019

Druhá polovica prázdnin sa v našom Archeoparku niesla v znamení návratov do praveku. Každý štvrtok sme pre našich návštevníkov pripravili obľúbené „Prázdniny v praveku“.
Prvý deň mesiaca, 1. august, patril výrobe mincí. Počas našej „Zlatej horúčky“ sme razili mince, učili sme sa niečo o ich histórii a postupe výroby.
Druhé stretnutie sme nazvali „Z Pandorinej skrinky“. Tematicky sme sa zamerali na výrobu šperkov z rôznych materiálov – kovu, hliny, kameňa i papiera.
Nasledovala téma „Premeny hliny,“ zameraná na množstvo spôsobov, ako sa dá využiť hlina: klasické hrnčiarstvo, drobné pomôcky v domácnosti i šperky.
Posledné stretnutie malo názov „Ja si nemám čo obliecť“ a bolo zamerané na dejiny módy a technológiu výroby odevov.
Počas každého stretnutia bola pre našich návštevníkov pripravená krátka náučná časť, spojená s vedomostným kvízom. Nechýbali ani obľúbené remeselné ukážky či rôzne atrakcie: streľba z luku a skúšanie replík historických kostýmov.
Spokojné úsmevy našich návštevníkov nám potvrdili, že realizovanie týchto milých podujatí je príjemnou súčasťou prázdnin pre ľudí z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Veríme, že sa k nám vrátite aj na ďalší rok.

X