August, 2021

30aug16:00Zlatá rybka

Viac

Info

V Rákociho paláci sa s letom rozlúči Zlatá rybka

Krajské múzeum v Prešove pripravilo pre svojich najmladších návštevníkov prekvapenie.
Na nádvorí Rákociho paláca ich bude čakať zlatá rybka, ktorá sa spolu s nimi spoločne  rozlúči s tohtoročným letom. Divadelnú hru pod rovnomenným názvom Zlatá rybka predstaví návštevníkom múzea prešovské profesionálne divadlo Portál.

Divadlo tento rok oslávi 15 rokov svojej existencie. Podľa jeho riaditeľa Lukáša Maťufku chcú svojimi predstaveniami a výmyslami tešiť malých aj veľkých divákov.

"Predtým ako začneme svoju jubilejnú sezónu sa chceme rozlúčiť s letom spomínaným predstavením Zlatá rybka. Práve tento typ podujatia sa totiž do nádherných priestorov nádvoria Krajského múzea v Prešove  určite hodí," hovorí Maťufka. Ako ďalej vysvetľuje, ide o novodobú adaptáciu rozprávky A. S. Puškina. Veselý obsah hry zobrazuje život rybára a jeho chamtivej ženy. "Prostredníctvom príbehu sa hra vracia k hodnotám, na ktoré v ňom musí upozorniť ľudí až rozprávajúca rybka," dodáva Maťufka.  Po skončení divadelného predstavenia si môžu deti spolu s doprovodom prezrieť aj samotné múzeum, kde na nich čaká okrem aktuálnych výstav a stálych expozícií aj najväčšia hasičská  expozícia na Slovensku.

Predstavenie sa uskutoční v pondelok 30.8.2021 v átriu Rákociho paláca v Prešove o 16.00 h.

Čas

16:00

Miesto

Rákociho palác Prešov

Prihláste sa na odber noviniek

Nezmeškajte naše akcie a výstavy

Sledujte nás na sociálnych sieťach

logo-tripolitana-web-transp-white

Správca webu: support@tripolitana.sk

Copyright 2017 © Krajské múzeum v Prešove

X